KONST / Litografier / Färglitografi 15936133
nr 1593 6133
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Signerad, numrerad 353/360, Flicka med hund. Sagoillustration, Färglitografi, bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:47:08
3.600 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)